Yanık İzi

YANIK İZİ

Toplumumuzda halen çok sık görülen yanık vakalarını buzlu terapi ile çözüme ulaştırmaktayız.

Yanık tiplerini 5-6 sınıfta toplayabiliriz. Buzlu terapi de yanık olan  bölgenin tipi değil de yanık derecesi önemlidir.

Yanık izi tedavisi nasıl uygulanır?

Yanık izi tedavisi buzlu terapi sistemiyle uygulanır. Buzlu terapi -30 derece ile -40 derece arası soğukluk üreterek çalışan bir kozmetik cihazıdır. 3 yaşından başlayarak sınırsız yaş gurubuna uygulama yapılabilir. Hiçbir yan etkisi gözlenmemiştir.

Yanık izi tedavisine başlamadan  önce problemli bölgeye test yapıyoruz. Yani buzlu terapiyi küçük bir bölgeye uyguluyoruz.

Testin amacı pigmentlerinizin (renk hücrelerinizin) normal çalışıp çalışmadığını görmek. Pigmentler  çalışıyor ise genel uygulama yapılır.

Tanıtım Videosu

Yanık izi tedavisi kaç seans sürer?

Yanık izi tedavisin deki süre yanık derecesine göre değişmekte. 1. derece yanıklar bir süre sonra kendiliğinden iyileşmekte. 2. derece ve üstündeki yanıklar buzlu terapi ile 5 seans ve 15 seans arası değişmekte.

Seans aralıkları ne olmalı?

Yüz bölgesi 7 gün sonrası

Vücut bölgesi 15 gün sonrası

Yani yüz bölgesinde ki yanık izi tedavisi 7 günde bir olmalı, vücut bölgesinde ise 15 gün olmalı. Bunun sebebi uygulama yapılan bölgenin çok ince kabuk bağlayıp dökülüp iyileşme süresi olmasıdır.

Yanık izi tedavisi nin ücreti nedir?

Problemli bölgenin ücret  belirlenmesi için mutlaka görsel analizin yapılması gerekir. Bölgeyi görmeden fiyat aralığı belirlenemez.

Yanık izi tedavisin de dikkat edilmesi gerekenler?

Yaz dönemin de çok sıcaklarda uygulama yapılmaz. Sonbahar-kış dönemi buzlu terapi için uygun bir zamandır.

Uygulama yapılan bölge kesinlikle kaşıyıp kopartılmamalıdır, doğal olarak kendiliğinden dökülmelidir.

Kabuk dökülen bölge bebek tazeliğinde bir cilt olduğu için mutlaka 60 faktörlü güneş koruyucu kremle desteklenmelidir.

Son teknoloji “Buzlu Terapi” yöntemi ile, ağrısız, acısız bir şekilde yanık izlerinizden kurtulmak için bize hemen ulaşın. Size özel kampanyalar ve uygun ödeme koşullarından yararlanın. Tel: 0(216)322 50 00